Zalecenia

W związku z nagłą i niespodziewaną śmiercią Prezesa Klubu Dreman Futsal Opole Komprachcice śp. Grzegorza Lachowicza, Komisja Ligi zaleca aby przed meczami 25 kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasa uczcić minutą ciszy śp. Grzegorza Lachowicza oraz udział w meczu w czarnych opaskach na ręku.
Łączmy się w bólu z rodziną i najbliższymi a ten gest niech będzie zadumą oraz wsparciem całej naszej rodziny futsalowej.
W związku z licznymi wątpliwościami odnośnie odtwarzania z głośników oprawy muzycznej w trakcie meczów STATSCORE Futsal Ekstraklasa, Komisja Ligi po otrzymaniu odpowiedzi z Zespołu Futsalu Kolegium Sędziów PZPN w dalszym ciągu akceptuje taki stan rzeczy ale w przypadku zgłoszenia jakichkolwiek zastrzeżeń przez uczestnika zawodów (goście, sędziowie, obserwator, spiker, obsługa medyczna itp.) zaleca aby organizator zawodów – gospodarz ściszył podkład muzyczny do stanu akceptowalnego lub zaprzestał odtwarzania w zależności od zgłoszonych zastrzeżeń. Osoba odpowiedzialna za przyjmowanie zastrzeżeń oraz ich wyegzekwowanie u organizatora meczu jest sędzia główny zawodów.
Przypominam, ze w dalszym ciągu mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasa odbywają się bez udziału publiczności a osoby funkcyjne mogą znajdować się w swoich strefach w ilości niezbędnej do przeprowadzenia organizacji meczu.