Finały MMP U-17 kobiet, wraca I i II liga

Wobec trwającej przerwy reprezentacyjnej, związanej z udziałem kadry w mistrzostwach Europy, póki co swoich rozgrywek nie wznowiła Statscore Futsal Ekstraklasa. W ten weekend na parkiecie zobaczymy już jednak zawodników I ligi oraz II ligi, dlatego futsalowych emocji nie zabraknie. Przed nami także turniej finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 17 kobiet.

W grupie północnej I ligi ciekawie zapowiada się mecz aktualnie trzeciej i czwartej drużyny ligowej tabeli. amRACK CRB Mrówka Orlik Mosina zmierzy się z KS Futsal Piła, a sędziować będą Jakub Orliński z Wrocławia i Kamil Struski z Żórawiny, przy współpracy z sędzią czasowym Szymonem Erencem z Wronek. W grupie południowej czeka nas także interesujące starcie dwóch drużyn z czołówki, a mianowicie AZS-u UŚ Katowice i Gwiazdy Ruda Śląska, który poprowadzą Sławomir Steczko i Murat Colak – obaj z Krakowa, a sędzią czasowym będzie Adrian Froelich reprezentujący Śląski ZPN.

W II lidze dojdzie do derbów Wrocławia, w których AZS Wrocław zmierzy się ze Śląskiem Wrocław, a sędziować będą Rafał Świerczek i Paweł Małecki z Wrocławia. Nie zabraknie także meczów rozgrywek kobiecych – tradycyjnie w dwóch grupach Ekstraligi i I ligi.

W ten weekend odbędą się także finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 17 kobiet w Żorach, które sędziują Damian Grabowski (Wałbrzych), Grzegorz Wiercioch (Knurów), Kamil Kupka (Tarnowskie Góry), Monika Cudzinowicz (Białystok), Robert Pawlicki (Poznań) i Kamil Dulański (Chabówka).

Wszystkim arbitrom życzymy udanych spotkań oraz spokojnych podróży. Aktualna obsada dostępna jest tutaj – klik!