W weekend egzaminy, ale również kolejne spotkania

Nie tylko pod znakiem egzaminów będzie przebiegał najbliższy weekend dla sędziów futsalowych szczebla centralnego. W dniach 6-9 stycznia odbędzie się także spora dawka futsalowych meczów – na czele z meczami 1/32 finału Pucharu Polski. Większość spotkań ma swoich faworytów, jednak niżej notowani przeciwnicy na pewno tanio skóry nie sprzedadzą, dlatego zapowiada nam się sporo emocji. Jednym z ciekawszych meczów może być starcie Sośnicy Gliwice z Górnikiem Polkowice, które odbędzie się w czwartek 6 stycznia o godz. 17:00, a poprowadzą je Sławomir Steczko z Krakowa i Rafał Ziach z Chrzanowa przy współpracy z sędzią czasowym Mateuszem Pieprzycą ze Śląskiego ZPN-u. W Białymstoku w niedzielę 9 stycznia o godz. 16:00 dojdzie do derbowego pojedynku, gdzie Bonito Helios zagra z MOKS-em. To spotkanie przypadło świeżo upieczonej sędzi międzynarodowej Monice Cudzinowicz i Pawłowi Tokarewiczowi. Sędzią czasowym będzie Ewelina Fiodorczuk-Sipko. Wszyscy arbitrzy reprezentują Białystok.

W planie najbliższego weekendu sporo meczów kobiecych. Dla nich będzie to bardzo wymagający czas, bo zagrają w krótkim odstępie czasu pojedynki kolejnych rund Pucharu Polski i spotkania w ramach rozgrywek Ekstraligi i I ligi. Ciekawie zapowiada się mecz na szczycie grupy południowej Ekstraligi, gdzie AZS UEK Słomniczanka Słomniki zagra z Rekordem Bielsko-Biała, a sędziować będą Sławomir Steczko z Krakowa i Rafał Ziach z Chrzanowa. Sędzią czasowym będzie Szymon Stefanik z Bochni. W Warszawie kobiece derby stolicy, w których AZS AWF zmierzy się z AZS UW – posędziują Artur Mital z Mławy i Szymon Cienki z Warszawy, a pomagał im będzie ze stolika Paweł Turmiński z Mazowieckiego ZPN-u. W uzupełnieniu dodamy także, że nie zabraknie również meczów w ramach kolejnych turniejów eliminacyjnych wśród młodzieży.

Wszystkim sędziom życzymy w ten weekend powodzenia nie tylko z gwizdkiem w ręku, ale także przy okazji egzaminów! Bezpiecznych podróży i wysokich wyników! Pełna obsada dostępna tutaj – klik!