Pierwszy polski sędzia w finałowym turnieju Ligi Mistrzów futsalu

Byadmin

mar 27, 2024

To historyczna wiadomość. Po raz pierwszy polski arbiter otrzymał nominację do sędziowała UEFA Futsal Champions League Finals. Damian Grabowski znalazł się w elitarnym gronie ośmiu arbitrów, którzy poprowadzą finałowy turniej zaplanowany na 3-5 maja w Erywaniu – stolicy Armenii.

Jakie są atuty Damiana? Odporność na stres, dobre czytanie i antycypowanie gry, odpowiednie przygotowanie fizyczne oraz zarządzanie zawodnikami. Ta nominacja to dla nas wielki powód do radości. Przez lata mieliśmy wielu dobrych arbitrów z plakietkami FIFA, ale jeszcze nigdy Polak nie otrzymał nominacji na najważniejszy klubowy turnieju w futsalu – komplementuje Grabowskiego Sebastian Stawicki, Przewodniczący Zespołu Futsalu Kolegium Sędziów PZPN.

Oprócz Grabowskiego nominacje otrzymali: Nikola Jelić (Chorwacja), Ondrej Cerny (Czechy), Peter Nurse (Anglia), Nicola Manzione (Włochy), Dominykas Norkus (Litwa), Dejan Veselič (Słowenia), Denys Kutsyi (Ukraina).

Damian Grabowski reprezentuje KS Dolnośląskiego ZPN. Arbitrem futsalu jest od 10 lat. W Futsal Ekstraklasie zadebiutował w 2017 roku. Plakietkę FIFA nosi od 2019 roku, a w grupie Futsal Elite jest od 2023 roku. Dodajmy, że jest również jednym z kandydatów, którzy mogą pojechać na tegoroczne halowe mistrzostwa świata organizowane przez Uzbekistan.