Hit w Ekstraklasie, pierwsze finały MMP

Ten weekend obfituje w wyjątkowo ciekawe spotkania, które zostaną rozegrane w ramach 14. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy. W sobotę 4 grudnia o godz. 20:00 dojdzie do derbów stolicy, w których Legia Warszawa będzie gościła AZS UW. Spotkanie  to poprowadzą arbitrzy ze Świętokrzyskiego ZPN-u – Tomasz Kondrak (Kielce) i Andrzej Śliwa (Pińczów). Sędzią technicznym będzie Paweł Gwiazda, z kolei czasowym Mariusz Bors – obaj reprezentują Warszawę. W niedzielę 5 grudnia o godz. 12:00 absolutny hit, w którym Rekord Bielsko-Biała spróbuje zatrzymać lidera Piast Gliwice. Ten mecz posędziują arbiter międzynarodowy Dominik Cipiński ze Skierniewic oraz Marcin Gutowski z Łodzi. Sędzią technicznym będzie Piotr Koloczek z Zabrza, a czasowym Dominik Lorke z Tarnowskich Gór. Transmisja tego pojedynku w nSport+.

W grupie północnej I ligi mecz na szczycie tabeli, w którym We-Met Futsal Kamienica Królewska zagra z Widzewem Łódź. To spotkanie odbędzie się w niedzielę 5 grudnia o godz. 17:00, a posędziują je arbitrzy z Poznania – Robert Pawlicki i Maciej Martyniuk. Sędzią czasowym będzie z kolei Arkadiusz Żynis z Gdańska.

Wyróżnimy także spotkanie II ligi grupy 4, w którym na szczycie tabeli Caffaro Kazimierza Wielka zagra z Eurobusem Przemyśl. Ten mecz poprowadzą Marek Kowalik z Wierzchosławic i Murat Colak z Krakowa, sędzią czasowym będzie Rafał Ziach z Chrzanowa. To starcie już w sobotę 4 grudnia o godz. 19:15.

Tradycyjnie w obsadzie nie brakuje także spotkań w ramach rozgrywek kobiecych oraz młodzieżowych. W ramach tych drugich od piatku do niedzieli odbędzie się pierwszy turniej finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-19 kobiet. Arbitrami turnieju, który zostanie rozegrany krakowskiej Tauron Arenie będą: Kamil Grzębowski (Chojnice), Mateusz Konieczny (Kobiór), Krzysztof Malinowski (Piła), Artur Mital (Mława), Rafał Gnutek (Bochnia) i Dawid Konieczny (Pszczyna).

Pełna obsada dostępna tutaj – klik!

Wszystkim arbitrom nominowanym na zawody życzymy dobrych decyzji i bezpiecznych podróży.