Piast zagra z Constractem, rusza Halowy Puchar Polski

W weekend odbędzie się już 15. kolejka Statscore Futsal Ekstraklasy, a w niej hitowe spotkanie Piasta Gliwice z Constractem Lubawa, które zostanie rozegrane w niedzielę 12 grudnia o godz. 12:00, a poprowadzą je Paweł Gwiazda z Warszawy i Artur Mital z Mławy, przy współpracy z sędzią technicznym Dawidem Koniecznym z Pszczyny i sędzią czasowym Maciejem Kuropatwą z Rudy Śląskiej. Ciekawie zapowiada się także mecz w Pniewach, gdzie miejscowe Red Dragons podejmie utytułowany Clearex Chorzów – to spotkanie w sobotę 11 grudnia o godz. 17:00. Sędziami tego starcia będą Grzegorz Wiercioch z Knurowa i Piotr Koloczek z Zabrza, z kolei sędzią technicznym będzie Damian Filuś z Mórkowa, a czasowym Szymon Wiercioch z Gierałtowic.

Przed nami także rozgrywki I rundy Halowego Pucharu Polski, a w ten weekend aż 13 spotkań z udziałem drużyn II-ligowych oraz tych, które uzyskały awans w ramach wojewódzkich eliminacji. Tradycyjnie w planie także spora dawka spotkań w ramach rozgrywek kobiecych – I ligi i Ekstraligi, gdzie między innymi dojdzie do sobotniego meczu w ramach Derbów Małopolski. AZS UJ Kraków zagra z Respektem Myślenice o godz. 18:30, a sędziować będą Kamil Dulański z Chabówki i Rafał Ziach z Chrzanowa, z kolei sędzią czasowym będzie Łukasz Chowaniec reprezentujący Małopolski ZPN. W weekend także kolejne turnieje w ramach eliminacji do Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Wszystkim arbitrom, którzy prowadzą mecze w ten weekend życzymy dobrych decyzji i spokojnych podróży. Aktualna obsada dostępna jest tutaj – klik!